شركت اچ‌پی از ساخت لپ‌تاپ باریكی با نام ProBook 5310m خبر داد كه علاوه بر ظاهر زیبا، شامل سرعت پردازشی بالا می‌شود و سازگاری بالایی با ابزارهای تجاری و بازرگانی دارد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران از فارس، این لپ‌تاپ كه به صورت اختصاصی برای مدیران و كارمندان تجاری و بازرگانی ساخته شده است، شامل نمایشگر باكیفیتی می‌شود كه كاربران می‌توانند زیر نور آفتاب نیز متن‌ها و تصاویر مورد نظر خود را با كیفیت بالا در آن مشاهده كنند.
این لپ‌تاپ در مدل‌های مختلف ساخته شده است و قیمت آن بین 699 تا 899 دلار تغییر می‌كند. به گفته شركت اچ‌پی، وزن این لپ‌تاپ 3/13 اینچی حدود 7/1 كیلوگرم است و تنها 9/0 اینچ ضخامت دارد.
باتری این لپ‌تاپ قادر است نیروی مورد نیاز را بین 6 تا 7 ساعت در خود ذخیره كند. پردازنده دو هسته‌ای این رایانه قابل‌حمل از نوع SP9300 اینتل است كه با سرعت 26/2 گیگاهرتز كار می‌كند و علاوه بر این، شامل رم 2 گیگابایتی و پردازنده گرافیكی داخلی می‌شود.
روی این رایانه همراه نسخه Professional سیستم‌عامل ویندوز 7 نصب شده است و همراه با مجموعه نرم‌افزاری Office مایكروسافت، نرم‌افزار مخصوص ویرایش و انتشار اینترنتی تصاویر، مرورگر اینترنتی در اختیار كاربران قرار می‌گیرد.
صفحه‌كلید لپ‌تاپ جدید اچ‌پی استاندارد است و كلیدهای آن به گونه‌ای طراحی شده‌اند كه كاربر از تایپ طولانی با آن‌ها خسته نمی‌شود.